село Млинки

МЛИНКИ

Млинки – село, яке підпорядковане Клішковецькій сільській раді. До районного центру Млинкам 25 км, до найближчої залізничної станції – 27 км. В селі 148 дворів, населення яких налічує 452 чол. ( на 01.01.2017 року)
За легендою, село дістало назву Млинки від наявності тут в давнину багатьох млинів, кількість яких налічувала до 16. Старожили так і називають село – Млини.

В багатьох документах це поселення називається Клішківські Млинки. Бо власниками земель села були ті ж феодали, що володіли селами Клішківці, Поляна.

У 1905 році Клішковецьке волосне правління прохало земство у Хотині відкрити школу в Млинках. Земство відмовило через відсутність коштів. Початкова школа у селі була відкрита тільки в 30-х роках ХХ ст. В 1941 році у школі навчався 41 учень, з яких до наступного класу було переведено тільки 27 учнів. Тепер в селі є  приміщення початкової школи, де працюють два учителя.

1904 року в селі було побудоване приміщення Клішковецького лісництва. На території лісництва знаходиться дендропарк, в якому є найцінніші породи дерев.

Румунські окупанти румунізували назву села і назвали його Млінауць. Тоді в селі нараховувалось 125 дворів(1943 р) А в 1930 р в селі про живало 479 чол.

В 1932 році в селі була побудована дерев’яна церква. Нині вона відреставрована, в ній на великі свята проводяться богослужіння.
Чоловіки села брали активну участь у розгромі німецько-фашистських загарбників. З села було мобілізовано близько 100 чол., з яких додому не повернулось 31 чол. В центрі їх села вдячні нащадки спорудили їм пам’ятник, на стелі якого викарбували імена всіх полеглих.

До послуг жителів діє приміщення клубу, філія районної централізованої бібліотечної системи, фельдшерський пункт. Село електрифіковане і радіофіковане.

В Млинках проживають гарні, працелюбні люди, які своєю невтомною працею примножують багатства і свого села, і рідної України.