A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Клішковецька сільська об'єднана територіальна громада
Чернівецька область, Хотинський район

Новини

Моя громада мій добробут

01 листопада 2017 року громадською організацією «Буковинська асоціація сільськогосподарських дорадчих служб» спільно з Клішковецькою сільською бібліотекою проведено в с.Клішківці захід у формі «живої бібліотеки» на тему: «Успіхи та досягнення Клішковецької ОТГ за два роки роботи». Захід проведено в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). #USAID #PULSE #IREX #АМУ #ПУЛЬС. Спікерами на даному заході були: голова Клішковецької ОТГ Ченківський Василь Матвійович, секретар сільської ради Мельник Надія Сергіївна, староста с.Поляна Балахтар Юлія Іванівна, бухгалтер Скрипник Марія Іванівна, з якими учасники заходу (члени ОТГ) мали можливість спілкуватися та отримати відповіді на всі питання діяльності та розбудови Клішковецької ОТГ. Громада розвивається на основі розробленої та затвердженої сесією сільської ради Програми розвитку ОТГ на 2017 рік та Стратегічного плану розвитку на 2018-2020 роки. Всі спікери відмітили позитивні зміни, які відбулися у громаді за два останні роки, з часу створення ОТГ. Зокрема, значно покращено інфраструктуру сіл, матеріальну базу соціальних об’єктів, збільшено поступлення до бюджету. Рівномірно розвиваються всі три населені пункти, що входять до складу ОТГ. Учасників заходу цікавили питання ремонту вулиць та доріг сіл громади, ремонт та встановлення вуличного освітлення, як відбувається освітня та медична реформа, питання наповнення бюджету та інші питання розвитку Клішковецької ОТГ.

13:31 02.11.2017

Відбулось навчання для старост (фотозвіт)

20 червня 2017 року в Чернівцях  за організаційної підтримки Агенції розвитку громад Буковини  відбувся  семінар у рамках проекту «Фінансова прозорість об’єднаних громад» за підтримки Посольства Нідерландів (програма MATRA). Участь у заході взяли старости об’єднаних громад області та представники громадських організацій. Клішковецьку громаду представляла староста с.Поляна Балахтар Юлія Іванівна.

10:08 22.06.2017

До уваги мешканців громади, які планують здійснити заходи по термомодернізації свого житла!

В Україні  працює програма ЄБРР IQ energy  утеплення житла, яка передбачає грант (безповоротну фінансову допомогу)  до 15-20% від суми інвестицій в енергоефективне обладнання (максимально можлива сума – 3000євро на людину).  Детальніше з умовами отримання такої компенсації можна ознайомитись  на сайті програми www.iqenergy.org.ua

12:31 21.06.2017

Маршрут дружби та харківський децентралізаційний досвід

Харків’яни зізнаються, процес децентралізації у них проходить повільніше, ніж на Буковині. Поки об’єднали лише 5 громад. - Є відповідні причини. І близькість до кордону з Росією, і зона АТО. У нас сьогодні 5 об’єднаних громад і декілька в активній фазі об’єднання перебувають, - зазначила Діана Баринова, директорка Харківського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування. Віднедавна в Україні стартувала міжрегіональна ініціатива "Маршрут дружби Схід - Захід". Тепер представники громад із кардинально протилежних регіонів країни мають можливість переймати досвід один одного. Тих, хто ще вагається, чи не хоче об’єднуватися, привезли до Чернівецької області. Аби показати, що вони втратили за час роздумів та сумнівів. - Ми сьогодні будемо показувати 2 громади - Глибоцьку і Волоківську. Саме з точки зору не тільки реалізації проектів, які надає держава (фінансову підтримку, державну інфраструктурну субвенцію, кошти міжнародної технічної допомоги), а вже буде цікаво подивитися досвід місцевого розвитку за підтримки бізнесу, - пояснила Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування. Тетяна Татарчук каже, на шляху об’єднання не потрібно вигадувати велосипед. Варто лише переймати досвід і ухвалювати оптимальні для своєї громади рішення. - Кожна з цих громад є по-своєму унікальною, кожна має свою родзинку, кожна зараз працює над промоцією, над популяризацією себе як території з такою доброю самоідентифікацією, - підкреслила Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування. Організатори сподіваються, що на прикладі вже об’єднаних громад ті, хто ще вагаються, пришвидшать процеси децентралізації. - На першій зустрічі нашій я бачу, як усі наші записують якісь ідеї, якісь підходи. Я вже бачу користь, не зважаючи на те, що ми тільки годину перебуваємо у Чернівцях, - зауважила Діана Баринова, директорка Харківського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування. Такі обміни досвідом уже дали свої результати та поштовх для харків’ян, каже Діана Баринова. - Ми в минулому місяці були у сусідній Хмельницькій області. І коли повернулися мої голови на Харківщину, перше, що вони сказали: "Ми втратили рік часу", - розповіла Діана Баринова, директорка Харківського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування. Тож тепер активно надолужують втрачене і вірять, що скоро і самі зможуть поділитися вдалим досвідом. 

13:52 24.04.2017

Учасники практикуму в Чернівецькому РВ АМУ вивчали законодавство у сфері управління земельними ресурсами

20 квітня у Чернівецькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Практичні аспекти реалізації законодавства у сфері управління земельними ресурсами». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

23:46 22.04.2017

Соціально-мистецька акція "Село на нашій Україні, неначе писанка, село"

18 квітня 2017 р.  в рамках соціально-мистецької акції "Село на нашій Україні, неначе писанка, село" в обласному музеї народної архітектури та побуту було представлено творчі надбання та Великодні традиції Волоківської об'єднаної територіальної громади. Перед глядачами виступили творчі колективи навчальних закладів громади, мешканці продемонстрували свої відомі на увесь світ народні строї, а вмілі господині пригощали, як водиться в свято, смачними наїдками. Вперше формат свята було змінено на користь презентації не окремого села, а об'єднаної громади. В цьому бачиться суттєвий позитив: адже громада таким чином демонструє згуртованість мешканців різних населених пунктів, має більший потенціал (і творчий, і фінансовий), виховує в жителів, особливо в молодшого покоління, певну самоідентифікацію. Говорили з організаторами про те, аби такий формат розвивати і надалі, орієнтувати громади на таке творче представлення своїх культурних надбань щороку. А показати їм є що: адже громади об'єднують небайдужих, активних і креативних. Тож впевнена, що на рік, по Великодню, наступна громада (а може, і кілька!) покажуть багатогранність і неповторність власних елементів культури, разом з тим засвідчуючи гордість від приналежності до багатої буковинської культури.

22:52 19.04.2017

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь