Коротко про головне

Шановні пенсіонери! Своєчасно повідомляйте пенсійну службу про початок та завершення трудової або підприємницької діяльності.

1. Розмір пенсії залежить від тривалості страхового стажу особи та заробітної плати, яка враховується для пенсії.
  2. Страховий стаж з 01.01.2004 обчислюється за даними персоніфікованого обліку і залежить від сплачених страхових внесків.
  3. Пенсіонери, які після призначення пенсії продовжують працювати, мають право на перерахунок пенсії по стажу та заробітку кожні 2 роки.
  4. Пільговий стаж, набутий на ліквідованих підприємствах без визначення правонаступника, може бути підтверджено комісією, яка діє при Головному управлінні.
  5. З 1 січня 2018 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, становить 25 років і поступово збільшується щороку до 2028 року на 1 рік.
  6. Щоб вчасно реалізувати право на пенсію завчасно звертайтесь до найближчого сервісного центру для проведення правової оцінки документів.
  7. Заява про призначення пенсії може бути подана за місяць до досягнення пенсійного віку.
  8. Шановні підприємці! При знятті з обліку не забудьте подати звіт про доходи. Це важливо для нарахування пенсій.
  9. Мешканці ОТГ можуть отримати необхідну консультацію або подати заяву, не виїжджаючи до районного центру, на віддалених робочих місцях працівників пенсійної служби.
  10. Добровільна участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування – одна із можливостей набуття необхідного стажу для пенсії.

images (1)

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області