Клішковецька сільська об'єднана територіальна громада
Хотинський район, Чернівецька область

День української писемності та мови

День української писемності та мови відзначається 9 листопада.

Його встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року «на підтримку ініціативи громадських організацій... в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються і українці за кордоном. Найголовніше в ньому – це і перевірка знань, а також солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово.  
Декілька років поспіль учні та вчителі Клішковецьких ЗЗСО долучаються до мовного флешмобу. Сьогодні також учні та педагоги сіли за парти, щоб перевірити свою грамотність, знання правил і підтримати державну мову.
Затамувавши подих, усі чекали, коли почне читати диктант О.Авраменко, доцент Київського університету ім. Б. Грінченка. І ось настав той відповідальний і урочистий момент, який заставив битися серця швидше і ритмічніше. Диктант «Крила України» сподобався всім, бо прославляв українську націю.
Отже, «кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта».

45635535_365534174194237_50058406475595776_n« повернутися до списку новин

Cайт розроблений в рамках проекту "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку", що фінансується спільно Европейським Союзом і його державами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією;
впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH