Спекотна погода – небезпека для лісу

Дата: 04.06.2018 15:56

У Хотинському районі близько третини території складають ліси. На жаль, ліс практично беззахисний перед вогнем. Полум`я губить на своєму шляху все живе, піддаються смертельній небезпеці людські життя, знищуються будинки та інші споруди.

З настанням спекотної погоди в лісових масивах настає пожежнонебезпечний період. Недбале поводження населення з багаттям під час проведення дозвілля в лісі, не загашений недопалок призводять до тяжких наслідків.

Значна кількість пожеж – результат необережного поводження з вогнем у лісі. Отже, дбайливе ставлення людей до лісу може звести появу пожеж до мінімуму. В пожежонебезпечний сезон у лісових масивах забороняється:

• використовувати відкритий вогонь;
  • кидати на землю непогашені сірники і недопалки, а також курити або користуватися відкритим вогнем поблизу машин, які заправляються пальним;
  • спалювати сміття на відстані менше 50 метрів від хвойного лісу і 25 метрів від листяного.

Якщо ви облаштовуєте місце для багаття – потрібно вибрати безпечну ділянку, щоб не виникло пожежі. Не розводьте багаття поблизу дерев та сухої трави. Вибране місце добре розчистіть. Обов’язково спостерігайте за полум’ям, а коли залишаєте місце де розводили багаття, загасіть його та засипте землею чи залийте водою. Якщо ви помітили пожежу в лісі терміново викликайте пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС за номером «101».

Хотинський районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області