Клішковецька сільська об'єднана територіальна громада
Хотинський район, Чернівецька область

Нова пенсійна реформа: як зростуть виплати з квітня

?·?°???°?????°?¶?µ??????

Новація стосується не всіх, а лише тих, хто продовжив працювати після виходу на відпочинок.

Із квітня в Україні стартує автоматичний перерахунок страхового стажу для тих, хто працює після досягнення пенсійного віку.

Для таких людей автоматично мають зрости виплати.

"Має бути вперше проведений автоматизований перерахунок для тих людей, які продовжували працювати та набули страховий стаж", - наголосила заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

Досі пенсіонери, які продовжують офіційно працювати, мали би прийти у фонд і написати заяву на перерахунок. Тепер концепція буде інакшою.

 "Пенсія – це не подарунок за те, що ви дожили до неї, а те, що ви заробляли офіційно і сплачуючи страхові внески. По суті, вона складається із двох компонентів.

Перший – це стаж. У нашій формулі це відсоток, який дорівнює відпрацьованим рокам", - йдеться в сюжеті. Журналісти розрахували все на прикладі: якщо вийшли на пенсію зі страховим стажем 40 років, то ця цифра 0,4.

Другий компонент – це зарплата. Вони взяли середню по Україні – 3 тис. 764 гривні 40 копійок. І помножили на індивідуальний коефіцієнт, котрий залежить від сплачених страхових внесків й рівня зарплати.

Крім того, щоб заохотити працювали якомога довше, новацією вводиться поняття понаднормового стажу – по 1% прожиткового мінімуму за кожен перепрацьований рік. 
 « повернутися до списку новин

Cайт розроблений в рамках проекту "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку", що фінансується спільно Европейським Союзом і його державами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією;
впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH